1️⃣ Тема/ідея вашого фільму є досить яскравою, щоб звернути на неї увагу.
Як правило, на кінофестивалі приймають роботи, які мають значущість, які змушують замислитись, заплакати чи засміятися. Такі фільми підіймають теми, якими хочеться поділитися з якомога більшою кількістю людей. Саме тому, готуючи свою роботу, важливо передати через неї ту думку, яка хвилює вас самих як авторів.
2️⃣ Стислість сестра таланту.
Тут ця фраза означає, що у свій фільм вам потрібно вмістити все, що є важливим для повноцінного розкриття теми, яку обрали, але при цьому постаратися не вийти за межі фестивального хронометражу. Фестивальні роботи завжди мають вимоги щодо тривалості й роботу, що не відповідає цим вимогам можуть просто не прийняти.
Тому варто заздалегіть перевірити вимоги конкретного фестивалю до довжини фільму, вирізати все, без чого можна обійтися (без шкоди для відеороботи), і залишити те, що дійсно потрібно.
3️⃣ Ваш синопсис здатний зацікавити.
Синопсис – декілька речень про сюжет вашого фільму. Саме синопсис найчастіше спонукає як глядачів, так і журі фестивалю подивитися фільм. Щоб написати цікавий інтригуючий синопсис до своєї роботи поставте себе на місце глядача, який обирає фільм для перегляду й задайте собі питання: “Чи зацікавить вас, як глядача, історія, яка описана у цих трьох реченнях?”. Допомогти в роботі над синопсисом також допоможуть ваші друзі та колеги. Попросіть їх чесно відповісти, чи зацікавив їх ваш синопсис і прислухайтеся до їхніх коментарів.
4️⃣ У вас є родзинка.
Будь-якій фестивальній роботі потрібно те, що виділить її серед інших. Наприклад, під час зйомок фільму ви спеціально відвідали особливе місце, взяли інтерв’ю у цікавої людини чи спорудили декорації просто у своїй квартирі? Згадайте про це у заявці на фестиваль, і ваша робота запам’ятається краще!
💯Тож, при подачі відеороботи на кінофестиваль варто пам’ятати, що схвалення вашої заявки або відмова не роблять ваш фільм хорошим чи поганим. Вирішальну роль відіграватиме подача.